starszy specjalista w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach Katowice

  • Ogłoszenie nr: 181410
  • Data ukazania się ogłoszenia: 31 maja 2016 r.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach

  • Regionalny Dyrektor
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • do spraw strategicznych ocen oddziaływania na środowisko
  • w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Dąbrowskiego 22, 40-032 Katowice

Miejsce wykonywania pracy:

  • Katowice

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie spraw związanych z opiniowaniem projektów polityk, strategii, planów, programów i innych dokumentów wymagających przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wraz z prognozami oddziaływania na środowisko;
  • opiniowanie projektów dokumentów planistycznych, sektorowych i pozostałych, których realizacja spowoduje znaczące oddziaływanie na obszary NATURA 2000 oraz innych dokumentów, które wyznaczają ramy dla późniejszej realizacji przedsięwzięć wraz z prognozą oddziaływania na środowisko;
  • uzgadnianie konieczności przeprowadzenia oraz możliwości odstąpienia od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko;
  • uzgadnianie zakresu informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko dokumentów planistycznych oraz innych, których zapisy wyznaczają ramy dla realizacji przedsięwzięć;
  • dokonywanie okresowej analizy funkcjonowania systemu ocen oddziaływania na środowisko na terenie województwa w zakresie spraw prowadzonych przez siebie i przygotowanie sprawozdań dotyczących strategicznych ocen oddziaływania na środowisko, w tym danych o dokumentacji sporządzanej w ramach tych postępowań.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • • praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów,
    • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4h,
    • obsługa urządzeń biurowych (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów),
    • kontakt z klientem zewnętrznym.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • • przed budynkiem urzędu brak podjazdu dla wózków inwalidzkich,
    • budynek nie ma windy, która jest dostosowana dla wózków inwalidzkich,
    • siedziba urzędu znajduje się na IV piętrze,
    • toaleta tylko na parterze dostosowana dla osób niepełnosprawnych,
    • oświetlenie naturalne i sztuczne.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe z zakresu ochrony środowiska lub pokrewne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata stażu pracy w obszarze ochrony środowiska
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość ustaw: o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, Prawo ochrony środowiska, o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, o ochronie przyrody, Kodeks postępowania administracyjnego;
    • umiejętność komunikowania się;
    • umiejętność pracy w zespole;
    • umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych;
    • zdolność analitycznego myślenia;
    • odpowiedzialność;
    • umiejętność analizy opracowań eksperckich;
    • podstawowa wiedza i sprawność w zakresie ogólnie używanych programów komputerowych;
wymagania dodatkowe
  • co najmniej 1 rok stażu pracy w administracji publicznej;
  • przeszkolenie z zakresu stosowania obowiązujących przepisów dotyczących strategicznych ocen oddziaływania na środowisko.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadanie 2 lat stażu pracy w obszarze ochrony środowiska;

Inne dokumenty i oświadczenia:

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadanie rocznego stażu pracy w administracji publicznej;
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadanie przeszkolenia z zakresu stosowania obowiązujących przepisów dotyczących strategicznych ocen oddziaływania na środowisko (certyfikaty ukończonych kursów, szkoleń etc.)

Termin składania dokumentów:

    10-06-2016

Miejsce składania dokumentów:

    ul. Dąbrowskiego 22, 40-032 Katowice, IV piętro, sekretariat pok. nr 410

    z dopiskiem na kopercie
    „starszy specjalista ds. strategicznych ocen oddziaływania na środowisko”

Inne informacje:

    Oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie internetowej: http://bip.katowice.rdos.gov.pl/wzory-oswiadczen
    Oświadczenia powinny być opatrzone własnoręcznym podpisem kandydata.

    Planowane techniki i metody naboru:
    Etap I – weryfikacja formalna nadesłanych ofert,
    Etap II – pisemny sprawdzian wiedzy,
    Etap III – rozmowa kwalifikacyjna.

    Do udziału w naborze zapraszamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.
    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

    Prosimy o podawanie nr telefonu oraz adresu e-mail, gdyż informacja o zakwalifikowaniu się do kolejnych etapów rekrutacji zostanie przekazana kandydatom spełniającym wymogi formalne telefoniczne lub drogą elektroniczną. Prosimy o sprawdzanie skrzynek e-mail.

    Oferty można odbierać w terminie 3 miesięcy od dnia zakończenia procedury naboru. Po tym terminie zostaną zniszczone.

    Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 32/42-06-829.

Wytworzył/Odpowiada:Regionalny Dyrektor
Jednostka organizacyjna:Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach
Udostępniła/udostępnił:Adam Jędrzejowski
Komórka organizacyjna:Wydział Organizacyjno-Finansowy
Wprowadzono:30-05-2016

Źródło: ogloszenia.bip.kprm.gov.pl

692 dni temu