specjalista w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku Gdansk

  • Ogłoszenie nr: 181444
  • Data ukazania się ogłoszenia: 31 maja 2016 r.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

  • Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • do spraw na zastępstwo
  • w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Chmielna 54/57
    80-748 Gdańsk

Miejsce wykonywania pracy:

  • Gdańsk

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • opiniowanie i uzgadnianie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, z uwzględnieniem obszarów Natura 2000, w ramach postępowania w sprawie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i obszar Natura 2000, zmierzającym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach;
  • prowadzenie postępowań w sprawie ocen oddziaływania na środowisko oraz przygotowywanie projektów decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach;
  • prowadzenie postępowań w sprawie ponownej oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko;
  • prowadzenie spraw związanych z opiniowaniem projektów polityk, strategii, planów, programów i innych dokumentów wymagających przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wraz z prognozami oddziaływania na środowisko;
  • uzgadnianie możliwości odstąpienia od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko;
  • współudział w przygotowywaniu stanowiska organu w postępowaniach trans granicznych.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - praca w siedzibie Urzędu,
    - częste kontakty z klientem zewnętrznym,
    - wykonywanie zadań pod presją czasu.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • - praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
    - praca na I piętrze w budynku bez windy,
    - praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu,
    - przed budynkiem podjazd dla wózków inwalidzkich.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe profilowane w zakresie ochrony środowiska lub pokrewne.
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok stażu pracy w administracji publicznej lub w obszarze ochrony środowiska.
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość przepisów z zakresu: Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko; Prawa ochrony środowiska; Kodeksu postępowania administracyjnego; Ustawy o służbie cywilnej; Ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie oraz aktów wykonawczych do tych ustaw;
    • umiejętność komunikowania się i pracy w zespole;
    • umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych;
    • zdolność analitycznego myślenia i argumentowania;
    • odpowiedzialność;
    • umiejętność analizy opracowań eksperckich;
    • umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows, GIS).
wymagania dodatkowe
  • przeszkolenie z zakresu zagadnień dotyczących ocen oddziaływania na środowisko;
  • asertywność;
  • kreatywność w działaniu;
  • umiejętność prowadzenia rozmów i negocjacji;
  • znajomość Dyrektywy Rady w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko naturalne.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • kopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających wymagany niezbędny staż pracy we wskazanym obszarze,

Inne dokumenty i oświadczenia:

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    11-06-2016

Miejsce składania dokumentów:

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
    Chmielna 54/57

Inne informacje:

    - w ofercie należy podać swoje dane kontaktowe: adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu;
    - treść oświadczeń załączonych do dokumentów aplikacyjnych należy opatrzyć odręcznym podpisem wraz z datą;
    - oferty otrzymane po terminie (decyduje data stempla pocztowego) oraz aplikacje niekompletne nie będą rozpatrywane;
    - do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu;
    - tylko i wyłącznie kandydaci spełniający wymagania formalne, określone w ogłoszeniu, zostaną powiadomieni o terminie kolejnych etapów naborów (telefonicznie, e-mailem lub listownie);
    - oferty odrzucone i nieodebrane zostaną komisyjnie zniszczone.

    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Wytworzył/Odpowiada:Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska
Jednostka organizacyjna:Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku
Udostępniła/udostępnił:Monika Aleksiun
Komórka organizacyjna:Wydział Organizacyjno-Finansowy
Wprowadzono:30-05-2016

Źródło: ogloszenia.bip.kprm.gov.pl

562 dni temu